Menu Close

PRIČA O REGOČU I KOSJENKI

DV Mali Kaj ugostio je kazalište „Vjeverica“ sa predstavom „Priča o Regoču i Kosjenki“.

Regoč je bajka poznate spisateljice Ivane Brlić Mažuranić. U spomenutoj bajci isprepliću se stvarni i nestvarni likovi koji su povezani neraskidivim prijateljstvom. Seljaci, čobani i životinje s jedne strane te Kosjenka i Regoč s druge strane, tvore predivnu toplu priču kojom je spisateljica željela naglasiti važnost prijateljstva. Radnja je smještena u izmišljeni grad Legen grad te u dolinu u kojoj se nalaze dva sela, odnosno u mjesto koje možemo pronaći bilo gdje u stvarnom životu. Autorica naglašava važnost pravog prijateljstva kojemu ne mogu zasmetati ni postavljene granice, veličina, različitost ili drukčiji način razmišljanja. Kosjenka i Regoč su bili iz dva različita svijeta, potpuno različiti, ali povezani dobrotom, toplinom, plemenitošću i odanošću.